Handgemaakte stoffen tuinslinger

Kijk nou hoe vrolijk hij wappert in de wind, deze leuke tuinslinger! Ik maakte hem afgelopen weekend samen met mijn dochter. Het idee om zo’n slinger te maken zat al langer in mijn hoofd. Mijn 8-jarige dochter wilde hem heel graag samen met mij maken.

Overhemden recyclen
Eigenlijk wilde ik de slinger maken van kleine reststukjes stof. Ik kwam er alleen al snel achter dat je voor de slierten toch wel zo’n 50 á 60 cm lengte stof nodig hebt. Ik keek nog eens in mijn voorraad en vond oude overhemden van mijn partner. Hier staat een logo van zijn werk op, dus die kun je niet zomaar in de kledingbak gooien. Het leek me leuk om ze hiervoor te gebruiken, omdat ik sowieso op zoek was naar blauw- en wittinten.

Stroken knippen
Van de voorpanden, het achterpand en de mouwen kun je heel wat stroken maken. Ik maakte ze ongeveer 4 cm breed. Mijn dochter hielp mij met knippen. Handig is, dat het resultaat niet perfect hoeft te worden, maar dat het juist leuk staat als de stroken niet allemaal precies hetzelfde zijn.

Touw
Na het knippen pakte ik een lang stuk sisal touw. Hier maakte ik de stroken aan vast door een lus te maken die hier doorheen te halen. ‘Zoals je bij gym een lint aan het wandrek vastmaakt’, zei mijn dochter.

De ‘ibiza vibes’ slinger was snel klaar en hangt sinds afgelopen weekend lekker in de tuin te wapperen. Ik ben blij met het resultaat!

Laat het me weten als jij hem ook gaat maken!

Geef een reactie


Doneren = lief!

Ontdek meer van MoDi - DIY & INSPIRATIE

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder